Alkategóriák
Némely betűk kissé nehézkesen mennek a gyermeknek. Kinek az R hang, kinek az Sz hang. Beszédfejlesztő munkafüzeteink segítik a gyermeket a betűk és szavak helyes kiejtésében, mindamellett fejlesztik írás, olvasás és nyelvtankészségüket egyaránt.
Sikersorozatunk segíti a nagycsoportos gyermeket, hogy számtan, magyar, írás, olvasás és nyelvtan témakörben felkészülten induljon neki az iskolás éveknek, és hogy megtudja, mennyire áll készen a tanulásra és az iskolai életre. Mindezt játékos formában, színes matricák beragasztásával érheti el a tudásszomjas gyermek.
Különböző témájú iskolai felkészítő foglalkoztatók. A tartós gyakorlást elősegítendő, sorozatunk 80 oldalas munkafüzeteket tartalmaz. A világ megismerését, magyart, nyelvtant és matematikát felölelő feladatsorok várnak a munkafüzeteket kezükbe vevő tudásszomjas, iskolába készülő gyermekekre.
A Tanuljunk játékosan a legtöbb kiadványt tartalmazó sorozatunk. A kisiskolás gyermek által tanult tárgyak majdnem mindegyikét felölelik, legyen az írás, olvasás, matematika, nyelvtan, de még szövegértés is. A tanulás és otthoni gyakorlás játékosabbá tételét a színes matricák teszik lehetővé.
Egyes, tízes, húszas, százas és ezres számkört felölelő matematika munkafüzetek, melyek feladatai gondosan ki lettek válogatva a különböző korú nebulóknak. A vidám feladatokkal a gyermek játszva gyakorolhatja a matematika első nehéznek tűnő feladatsorait.
Kompetencia alapú feladatok kisiskolásoknak, mely segíti az otthoni gyakorlást és megmutatja, hogy a gyermek mennyit fejlődik az iskola falain belül a nyelvtan és matematika órákon.
A kisgyermekeknek kellő játékos feladatok olyan témákban, amik az óvodás korú gyermekeket lekötik. A játékos tanulást segítik a színes matricák, amik a munkafüzet feladataihoz kapcsolódnak.
Kompetencia felmérő iskolás gyermekeknek. Matematika és nyelvtan tematikájú munkafüzeteink főleg az otthoni gyakorlást segítik, melyből a szülők egyértelműen látni fogják, hogy gyermekük mennyit fejlődik az iskolai órákon.
Sorozatunk 80 oldalas matematika munkafüzeteket tartalmaz, mellyel otthon játszva gyakorolhatja a gyermek a nehezen elsajátítható számtan feladatokat.
Kiadónk arra vállalkozott, hogy egy olyan munkafüzet-sorozatot hoz létre, amely segítséget ad a szülőknek ahhoz, hogy képet kapjanak gyermekük ismereteiről, fejlettségi szintjéről. A feladatok által – attól függően, hogy a gyermek sikeresen oldotta meg vagy nem – képet kaphatnak arról, hogy melyek az erős és a fejlesztendő területei.
Vidám iskolára felkészítő sorozat, mely elmeséli Szofi hercegnő izgalmas történeteit.
Foglalkoztató család minden témára óvodás gyerekeknek.
Kedves Szülő! A kezében tartott foglalkoztató füzet a Tudásfogócska sorozat egy tagja, mely a gyermek fejlődését 2 éves kortól követi nyomon, négy korosztályra, négy területre bontva. A területek a következők: - értelmi képességek, gondolkodás - anyanyelv fejlesztése - térben való tájékozódás - írásmozgás kialakulása A sorozat tartalmazza mind a négy terület szintfelmérő feladatait azért, hogy általános képet kapjon gyermeke tudásáról, képességeinek fejlettségéről. A területeket szétválasztva most az írásmozgás fejlesztéséhez készültek el a gyakorló feladatok. Ezt a kort a szakirodalom a firka korszakának nevezi. A funkció örömön túl, amit a rajzoláshoz szükséges mozgás okoz, a gyerek közül az ügyesebbek az óvodába lépéskor már néhány felismerhető, látott alakot, formát ábrázolnak és meg is nevezik azt. Szülőként nagyon sokat tehet azért, hogy fejlődjön a gyermek finommozgása. Foglalkoztató füzetünk motiváló eszközként léphet be a gyermek írásmozgás fejlesztésébe, mert az egyszerű vonalvezetést igénylő feladataival, a motiváló színes matricáival ceruzafogásra ösztönzi a gyereket.
Kedves Szülő! A kezében tartott foglalkoztató füzet a Tudásfogócska sorozat egy tagja, mely a gyermek fejlődését 2 éves kortól követi nyomon, négy korosztályra, négy területre bontva. A területek a következők: - értelmi képességek, gondolkodás - anyanyelv fejlesztése - térben való tájékozódás - írásmozgás kialakulása A sorozat tartalmazza mind a négy terület szintfelmérő feladatait azért, hogy általános képet kapjon gyermeke tudásáról, képességeinek fejlettségéről. A területeket szétválasztva most az értelmi képességek, ezen belül kiemelten a gondolkodás fejlesztéséhez készültek el a gyakorló feladatok. Az óvodáskorú gyermek a tevékenységei (játék, munka, tanulás, szabadidős tevékenységek) folyamatában fejlődik. A tevékenységei közben szerzi tapasztalatait, játék közben, a tárgyakkal való manipuláció során, ami a gondolati tevékenység felé vezető folyamat első állomása. Az érettebb gondolkodású gyermek a cselekvés közben szerzett tapasztalatait beépíti a gondolkodásába, különböző műveletek segítségével. Ilyen műveletek az összehasonlítás (azonosságok, különbségek keresése), analízis (a dolgokat alkotóelemekre bontása), szintézis (a tárgy alkotóelemeinek egyesítése), általánosítás (azonos jegyek alapján), konkretizálás (felismerjük másban is az adott tulajdonságot), rendezés (megadott elv, szempont alapján kiválasztjuk a megfelelőt). Ebben a fejlesztő folyamatban Önöknek szülőknek az feladata, hogy konstruktivitást igénylő feladatokat adjanak gyermeküknek, biztosítsanak lehetőséget a problémahelyzetek megoldására. Az iskolaérett gyermeket már maga a tevékenységi vágy is aktivitásra ösztönöz, motivál, növeli a figyelmét.
Kedves Szülő! A kezében tartott foglalkoztató füzet a Tudásfogócska sorozat egy tagja, mely a gyermek fejlődését 2 éves kortól követi nyomon, négy korosztályra, négy területre bontva. A területek a következők: - értelmi képességek, gondolkodás - anyanyelv fejlesztése - térben való tájékozódás - írásmozgás kialakulása A sorozat tartalmazza mind a négy terület szintfelmérő feladatait azért, hogy általános képet kapjon gyermeke tudásáról, képességeinek fejlettségéről. A területeket szétválasztva most a 2-3 éves gyerekek anyanyelvi fejlesztéséhez készültek el a gyakorló feladatok, ezt a füzetet tartja most a kezében. Az anyanyelv az első nyelv, amit a gyermek megtanul. Az anyanyelv iránti szeretetet ebben a korban lehet megalapozni, az első mondókák, versek bűvöletében, melyek a művészeti nevelés csírái. A gyakorló füzet nagyon sok betűfelismerő, formafelismerő feladatot tartalmaz. Mivel formájuk miatt a nagybetűket ismerik meg leghamarabb a gyerekek, ezért a betűelemek, betűk felismerésére sok gyakorlási lehetőséget találnak. A betűk tanulását készítik elő a hangutánzó játékok, amit a gyerekek nagy örömmel játszanak. Ezek mind-mind olyan lehetőségek, amelyek az otthoni környezetben is adódnak, és ha szülőként odafigyelnek rá, sikeresen tudnak bekapcsolódni a gyermek játékába, fejlesztésébe.
Kedves Szülő! A kezében tartott foglalkoztató füzet a Tudásfogócska sorozat egy tagja, mely a gyermek fejlődését 2 éves kortól követi nyomon, négy korosztályra, négy területre bontva. A területek a következők: - értelmi képességek, gondolkodás - anyanyelv fejlesztése - térben való tájékozódás - írásmozgás kialakulása A sorozat tartalmazza mind a négy terület szintfelmérő feladatait azért, hogy általános képet kapjon gyermeke tudásáról, képességeinek fejlettségéről. A területeket szétválasztva most a téri tájékozódás fejlesztéséhez készültek el a gyakorló feladatok 2-3 éves gyermekek számára. Kiemelkedően fontos ennek a területnek a fejlesztése, hiszen az iskolába készülő gyermeknek tudnia kell, melyik a bal és a jobb oldala, merről van a füzet bal- és jobb oldala, hogy balról jobbra haladva írunk, vagy fentről lefele is haladhatunk. Ezek az írás-olvasás alapjai, amit nem lehet egyik napról a másikra elsajátítani. Valamint a 2-3 éves gyermeknél a teljes testkép kialakítására kell törekedni, ezért a játékok , mozgásos játékok során saját testből indulunk ki. Ráirányítjuk a figyelmet saját maguk megfigyelésére, ami hozzájárul ahhoz is, hogy fejlesztjük, pontosabbá tesszük vizuális megfigyelő és elemző képességüket, forma felismerésüket, emlékezetüket. Ezeket a feladatokat, ha játékként kezeljük, akkor a gyermek örömmel fogja végezni és nem utolsó sorban jó lehetőség ad a szülő-gyermek közötti bensőséges kapcsolat elmélyítésére is.